სამუშაო საათები: ორშაბათიდან პარასკევის ჩათვლით
გამოქვეყნების თარიღი: 2026 წლის 19 თებერვლიდან
განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადა: 2026 წლის 28 თებერვლის ჩათვლით
სოციალური ინკლუზიის ცენტრი ემსახურება 6-დან 18 წელამდე შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვებს. ცენტრის მიზანს, ინდივიდუალური შესაძლებლობების გათვალისწინებით, დამოუკიდებელი ცხოვრებისთვის საჭირო უნარების გამომუშავება/შენარჩუნება და საზოგადოებაში ინტეგრაციის ხელშეწყობა წარმოადგენს.
პედაგოგის ასისტენტი პასუხისმგებელია, მულტიდისციპლინურ გუნდთან ერთად, თითოეული ბენეფიციარის ინდივიდუალური შესაძლებლობების გათვალისწინებით, ფუნქციური და დამოუკიდებელი ცხოვრებისთვის საჭირო უნარების განვითარების ხელშეწყობაზე.
ჰაბიტატი თანასწორობის, მიღწევების და განვითარებისთვის პედაგოგის ასისტენტი შერჩევისას უპირატესობას მიანიჭებს გრძელვადიან თანამშრომლობაზე ორიენტირებულ კანდიდატებს.
** ბენეფიციართა მდგომარეობაზე მუდმივი დაკვირვება, ზრუნვა და კონტროლი;
** ბენეფიციართა ფუნქციური და დამოუკიდებელი ცხოვრებისთვის საჭირო უნარების განვითარებისა და ჩვევების ჩამოყალიბების ხელშეწყობა;
** თითოეულ ბენეფიციარზე ინდივიდუალური განვითარების გეგმით დასახული ამოცანების განხორციელების პროცესში მონაწილეობა;
** პედაგოგის დახმარება ინდივიდუალური და ჯგუფური ღონისძიებების ორგანიზების პროცესში;
** ბენეფიციართა დახმარება კვების პროცესში;
** ბენეფიციართა პირადი ჰიგიენის დაცვის ხელშეწყობა;
** ტრანსპორტირების პროცესში ჩართვა;
** ცენტრში წესრიგისა და სისუფთავის დაცვა
სავალდებულო უნარ-ჩვევების ცოდნა და გამოცდილება:
** უმაღლესი/ან პროფესიული განათლება, სასურველია სოციალურ მეცნიერებათა სფეროში (მედიცინა, პედაგოგიკა);
** ქართული ენის სრულყოფილად ფლობა (წერა, კითხვა, მეტყველება);
** კარგი კომუნიკაციის უნარი, კონფლიქტების გადაჭრისა და გუნდური მუშაობის უნარ-ჩვევები;
** შემოქმედებითი აზროვნება;
** კეთილსინდისიერება;
** შშმ ბავშვებთან/პირებთან მუშაობის გამოცდილება
დაინტერესების შემთხვევაში: გთხოვთ, გამოაგზავნოთ თქვენი CV (რეზიუმე/ავტობიოგრაფია), სამოტივაციო წერილი, კვალიფიკაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის ასლები, მინიმუმ 2 პირის რეკომენდაცია (სასურველია დამქირავებლის მიერ გაცემული) ელფოსტაზე: contact.head.ge@gmail.com "თემაში" მიუთითეთ პედაგოგის ასისტენტის ვაკანსია.
საბუთების მიღება წარმოებს 19 თებერვლიდან 2026 წლის 28 თებერვლის ჩათვლით.
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით:
ტელ: 598 45 45 63;